december

2017. 12. 18. Auguszta

Ke Sze Csü Szo Va
2017. 12. 01. (Péntek)
1
2017. 12. 02. (Szombat)
2
2017. 12. 03. (Vasárnap)
3
2017. 12. 04. (Hétfő)
4
2017. 12. 05. (Kedd)
5
2017. 12. 06. (Szerda)
6
2017. 12. 07. (Csütörtök)
7
2017. 12. 08. (Péntek)
8
2017. 12. 09. (Szombat)
9
2017. 12. 10. (Vasárnap)
10
2017. 12. 11. (Hétfő)
11
2017. 12. 12. (Kedd)
12
2017. 12. 13. (Szerda)
13
2017. 12. 14. (Csütörtök)
14
2017. 12. 15. (Péntek)
15
2017. 12. 16. (Szombat)
16
2017. 12. 17. (Vasárnap)
17
2017. 12. 18. (Hétfő)
18
2017. 12. 19. (Kedd)
19
2017. 12. 20. (Szerda)
20
2017. 12. 21. (Csütörtök)
21
2017. 12. 22. (Péntek)
22
2017. 12. 23. (Szombat)
23
2017. 12. 24. (Vasárnap)
24
2017. 12. 25. (Hétfő) Karácsony
25
2017. 12. 26. (Kedd) Karácsony
26
2017. 12. 27. (Szerda)
27
2017. 12. 28. (Csütörtök)
28
2017. 12. 29. (Péntek)
29
2017. 12. 30. (Szombat)
30
2017. 12. 31. (Vasárnap)
31

Ország és népismeret témahét 2012 alsó tagozat

Alsó tagozat      
Időpont Kezdeményező/felelős Program/feladat Résztvevők
november 26. hétfő Gombásné Bartal Zsuzsa alsós munkaértekezlet a témahétről alsós tanítók
1. óra Szalczinger Józsefné erdélyi népmesék, mondák 2. osztály
2. óra, ének Gombásné Bartal Zsuzsa orosz, angol, francia dalok 4. osztály
3-4. óra, rajz, technika Szalczinger Józsefné erdélyi népmesék illusztrációi 2. osztály
4. óra, matematika Iványi Beáta pizzarecept hozzávalóinak kiszámítása, költségvetés készítése, a pizza megsütése 4. osztály
5. óra, olvasás Iványi Beáta Mozart életéről szóló történet, szövegértési feladatok megoldása zenehallgatás közben 4. osztály
7. óra, környezet Csizmaziáné Magyar Monika várak bemutatása, tabló készítése 1. osztály
november 27. kedd
2. óra, nyelvtan Gombásné Bartal Zsuzsa országok, városok neveinek betűrendbe sorolása, a földrajzi nevek helyesírása 3. osztály
2. óra, fogalmazás Iványi Beáta szülői élménybeszámolók diavetítéssel 4. osztály
2. óra, olvasás Szalczinger Józsefné erdélyi népdalok, csujogatók 2. osztály
3. óra, nyelvtan Iványi Beáta földrajzi nevek helyesírása – a különböző országok nevezetességeinek összegyűjtésével, megtekintésük interaktív táblán, játékos feladatlap 4. osztály
4. óra, környezet Iványi Beáta fővárosok jelölése Európa vaktérképén, zászlószínezés; Cousteau, a tengerkutató – szövegértő feladatlap 4. osztály
4. óra, környezet Gombásné Bartal Zsuzsa távoli tájak élővilága – természettudományos kisfilm megtekintése 3. osztály
5. óra, testnevelés Szabó Mária erdélyi népi játékok (benn a bárány, kint a farkas; egy előre, két kettőre) 2. osztály
7. óra szabadidő Szabó Mária erdélyi „képeslapok” PP vetítés Erdély nevezetességeiről 2. osztály
7. óra, szlovák Krajczárné Száraz Erzsébet szlovák gyermekdalok 1. osztály
november 28. szerda
1. óra Szalczinger Józsefné ősi magyar kutyafajták: az erdélyi kopó – PP vetítés, szövegértés feladatlap 2. osztály
2. óra, olvasás Iványi Beáta meseolvasó verseny más népek meséiből 4. osztály
5. óra, ének Gombásné Bartal Zsuzsa orosz, angol, francia dalok 2. osztály
6. óra, szabadidő Krajczárné Száraz Erzsébet szlovák sütemény (hrapla) sütése 1. osztály
7. óra, ének Gombásné Bartal Zsuzsa orosz, angol, francia dalok 1. osztály
könyvtári óra Gombásné Bartal Zsuzsa kínai gasztronómia – rizsevő verseny pálcikával osztályonként 2 fő
november 29. csütörtök
1. óra, matematika Gombásné Bartal Zsuzsa országok, városok a számok tükrében (táblázatok, grafikonok) 3. osztály
2. óra, olvasás Gombásné Bartal Zsuzsa más népek meséi (olasz, spanyol, orosz, afrikai) 3. osztály
1-2. óra, környezet és testnevelés Szabó Mária, Szalczinger Józsefné erdélyi kürtős kalács sütése 2. osztály
4. óra, testnevelés Iványi Beáta relaxációs gyakorlatok keleti meditációs zenék hallgatásával 3. osztály
4-5. rajz Csizmaziáné Magyar Monika a szomszéd országok zászlói – rajz, tabló 1. osztály
6. óra, testnevelés Iványi Beáta relaxációs gyakorlatok keleti meditációs zenék hallgatásával 4. osztály
14.30 néptánc szakkör Krajczárné Száraz Erzsébet görög táncház osztályonként 5 fő
november 30. péntek
3. óra Iványi Beáta tablókészítés a népek és országok hagyományairól, népszokásairól, életéről 4. osztály
4. óra Szabó Mária erdélyi tánc tanulása 2. osztály
4-5. óra, rajz Gombásné Bartal Zsuzsa tablókészítés az előzetesen gyűjtött anyagokból – országok és nevezetességeik 3. osztály
4-5. óra, technika Zöld Andrásné országok – népek – tabló készítése, kívánságkő festése 4. osztály
folyamatos Iványi Beáta kősimogató, teakóstoló, kifestők színezése világhírű épületekről, fotóalbumok nézegetése különböző országokról, kiállítás külföldről hozott/kapott ajándéktárgyakból 4. osztály


Aloldalak listája Menük Bemutatkozás Kapcsolat Ideart Felhasználó: vendég